Yukarı Çık

ENGOT Çalışma Grupları hakkında

ENGOT Çalışmaları İle İlgili Duyuru

Değerli Meslekdaşlarımız,

Derneğimiz yönetim kurulunun aldığı karar doğrultusunda yeni başlayacak olan ENGOT çalışmaları bundan böyle web sayfamızdan sizlere duyurulacaktır. ESGO Viyana toplantısında çalışmalara katılabilecek 15 merkezimiz belirlenmişti. Bunların dışında arzu eden tüm merkezlerimiz de çalışmalara katılım başvurusu yapabilirler. Çalışmaya katılmak isteyen merkezlerin sizlere bildirilecek arkadaşımızla iletişime geçmesi gerekecektir. Her çalışmaya belirli sayıda merkezin katılımı söz konusu olacağı için şartları uygun olan merkezler arasında bir sıralama yapılarak bir çalışmada yer alamayan merkezlerin bir sonraki çalışmaya girmesi sağlanacak, böylece tüm meslekdaşlarımızın mümkün olduğunca yeni çalışmalara katılması mümkün olacaktır.

Prof.Dr.Ali Ayhan                                          Prof.Dr.Macit Arvas
TRSGO Yönetim Kurulu  Başkanı                     ENGOT Çalışmalar Koordinatörü

Yeni çalışma duyurusu:

     1) Evre 4 metastatik veya rekürren serviks kanserinde kombine kemoterapi vs. kemoimmünoterapi çalışması Prospektif, randomize faz1b çalışma.

Katılmak isteyen merkezlerin mavardar@gmail.com adresine bilgi vermeleri rica olunur.

     2) Evre 4 metastatik veya rekürren serviks kanserinde kombine kt vs kombine kt + immunoterapi. Randomize prospektif faz 3 çalışma.

Katılmak isteyen merkezlerin mavardar@gmail.com adresine bilgi  vermeleri rica olunur.

TRSGO olarak bu çalışmalara kabulümüz henüz onaylanmamıştır. Katılacak merkez isimleri belirlendikten sonra çalışmanın ana yöneticisi olan ENGOT grubunun onay vermesi durumunda çalışmaya girebileceğiz.

     3) Tedavi sonrası 8 yıldan fazla yaşamakta olan over kanserli hastalarda anket çalışması.


Çalışmalara katılmak isteyen merkezlerin  en geç 2 Mart 2018, Cuma gününe kadar katılmak istedikleri çalışmaları mavardar@gmail.com adresine bildirmeleri rica olunur.

 

 Saygılarımızla,