Yukarı Çık

ENGOT Toplantı Raporu 7-8 Kasım 2018 Amsterdam

6 ayda  bir yapılan ENGOT toplarının sonuncusu Amsterdam da yapılmıştır.
Bugüne kadar katılmak için başvurduğumuz 8 çalışmanın 5 indeki katılımımız sorunsuz devam etmektedir. Bunlardan IMAGNY50 isimli çalışmanın sonuna gelinmektedir. Türkiye en çok vaka veren ülkeler sıralamasında 3. Durumdadır. Diğer 4 çalışmanın ön hazırlıkları devam etmekte olup (DUO-O first line over , Pembro first line over, Athena first line over  ve Cx8 serviks çalışmaları) hiçbirisinde vaka alımı henüz başlamamıştır.
3 çalışmaya katılamıyoruz. Bunlardan rekürren over ca da tümör tedavi edici alanlar çalışmasında sponsor firma grubumuzun katılımına karşı çıkmıştır. Diğer 2 çalışmada finans problemi yaşadığımız için çalışmalara devamımız mümkün olamamıştır (ANITA ve endo en7).
Son toplantıda yeni sunulan ve katılabileceğimiz çalışmalar aşağıda sıralanmıştır. Bu seferki toplantıda ağırlıklı olarak endometriyum ca ile ilgili yeni çalışmalar konuşulmuştur.

  1. ENGOT en6/NSGO/TSR042 çalışması. Rekürren endo ca da KT vs KT + TSR042 konkomitan ve maintenance.
  2. ENGOT-en9/A-AGO Lenvatinib in combination with Pembrolizumab versus Carboplatin/Paclitaxel in endometrial cancer İleri endo ca olgularında.
  3. CEEGOG - SOV 09: A phase III, multicenter, randomized, double-blind, placebo-controlled trial of chemotherapy with or without DCVAC/OvCa (autologous dendritic-cell based immunotherapy) in patients with platinum-sensitive recurrent ovarian, fallopian tube, and primary peritoneal carcinoma
  4. Cx ca da 2. 3. Line tedavi. Tisotumab vs kt Genmab. BGOG.

Bu  çalışmalara katılmak isteyen merkezlerin en geç 14 Kasım 2018 e kadar mavardar@gmail.com  veya cagataytaskiran@yahoo.com adresine bildirim yapmaları rica olunur.

Saygılarımızla.

Prof.Dr.Macit Arvas Prof.Dr.Ali Ayhan
ENGOT Çalışmaları Koordinatörü TRSGO Dernek Başkanı