Yukarı Çık

Ulusal Kanser Haftası - Kayıtçılık ve Tarama Eğitimleri


 

02-04 Nisan 2014 tarihlerinde Ankara’da T.C Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Dairesi Başkanlığı ve Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, MECC(Ortadoğu Kanser Konsorsiyumu)-ASCO (Amerikan Klinik Onkologlar Derneği), Uluslararası Kanser Araştırma Ajansı (IARC), Sağlıkta Umut Vakfı (SUVAK), Genç Birikim Derneği (Gençbirder) ve Kansere Karşı El Ele Federasyonu işbirliği ile olan “Ulusal Kanser Haftası Kayıtçılık ve Tarama Eğitimleri” düzenlenecektir.

Küresel düzeyde her yıl 12 milyondan fazla insanın kanser olduğu bir dönemde, sorumluluklarımızın bilincinde olarak kansere karşı hep birlikte mücadele etmekteyiz. 2011 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kanseri de içerecek şekilde, bulaşıcı olmayan hastalıkları gündemine almış ve 200’e yakın ülkenin temsilciliklerinin katılımı ile Dünya’nın kanserle mücadelede yapması gereken eylemler konuşulmuştur. Bu açıdan önümüzdeki yıllarda kanserle mücadelede önemli gelişmeler yaşanacaktır. Ulusal kanser kongreleri ve eğitimler ülkemizde son gelişmelerin konuşulması, tartışılması için önemli bir fırsat oluşturmaktadır.

Ülkemizdeki kanser alanında yaşanan gelişmelerin de paylaşılacağı bu bilimsel çalışmaların en verimli şekilde gerçekleştirilmesi için siz değerli meslektaşlarımızın “Ulusal Kanser Haftası Kayıtçılık ve Tarama Eğitimleri ”nin duyurularının dernek üyelerinize gönderilmesi, katılımları konusunda bilgilendirilmeleri ve kongremizin linkinin dernek web sitenizde yayınlanması hususlarında desteklerini bekliyoruz.

Sizleri aramızda görmek bizlere onur verecektir.

Saygılarımızla,

 

Prof. Dr. Nuriman ÖZGÜNEŞ
Sağlıkta Umut Vakfı (SUVAK)
Yönetim Kurulu Başkanı
Prof. Dr. A. Murat TUNCER
Hacettepe Üniversitesi
Rektör
Doç. Dr. Murat GÜLTEKİN
T.C. Sağlık Bakanlığı
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu
Kanser Daire Başkanı

Şimdiden kongreye yapacağınız değerli katkılarınız için teşekkür eder, cevabınızı halit@ftsturizm.com adresine bildirmenizi rica ederiz.

Kongre hakkındaki gelişmeleri www.kanserhaftasi2014.org adresinden takip edebilirsiniz.