Yukarı Çık

Başkanın Mesajı

Değerli Meslektaşlarım, 

Bildiğiniz gibi 2015 Aralıkta yapılan seçim sonrası yeni yönetim olarak görevi devralmış bulunuyoruz. Önceki yönetimdeki değerli arkadaşlarıma gerek ulusal gerekse uluslararası platformlarda derneğimiz ve ülkemiz adına yaptıkları katkılar nedeniyle yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum. Aynı kararlılıkla çalışmalarımız devam edecektir. Otuz yıla yakın birlik ve beraberlik içinde uyumlu  geçmişi olan derneğimiz işlevlerini bilimsel ve sosyal projelerle birçok aktivite gündeme getirerek bugünlere gelmiştir. Önümüzdeki yıllarda üye sayımızın artması ve yan dal uzmanlarımızın katılımı bizi daha da güçlendirecektir. Bugünkü şartlarda yan dal derneklerinin asıl amacı eğitim, bilimsel aktivite ve bilgi paylaşımıdır.  Bunların  yapılabilmesi ancak maddi açıdan da güçlü olduğumuzda mümkün olur.  Son yıllarda bir taraftan sanayinin katkılarının azalması diğer yandan hekim maaşlarının yetersizliği aktivitelerin genişliğini sınırlamaktadır.

Diğer önemli husus bilindiği gibi Jinekolojik Onkoloji Derneği ile bağlantılı dört dernek kurulmuştur. Bunlar Sevikal Patolojiler ve Kolposkopi, Minimal İnvazif Cerrahi, Trofoblastik Hastalıklar ve Robotik Cerrahi Dernekleridir. Tüm bu dernek başkanlarıyla irtibata geçilmiş SGO, ESGO ve IGCS örneklerinde olduğu gibi derneğimizin çatısı altında birlikte çalışma kararı alınmıştır. 

Son olarak değinmek istediğim konu bizim için hayati önemde olan geleneksel ve iki yılda bir yapılan kongremizin gerçekleştirilmesidir. Bölgesel toplantılar için de bu yıl üç ayrı ilde toplantı planlandı. İlki 16-17 Nisan 2016 Eskişehir, İkincisi 4-5 Haziran 2016 Kayseri , üçüncü şehir Aydın ancak tarih sonra belirlenecektir. İlaveten bu sene içinde Servikal Patolojiler ve Koloposkopi Derneğinin İstanbul’da ve ESGO nun Antalya’da toplantıları olduğu için maddi açıdan büyük sıkıntılar yaşanan bir dönemde görevi devraldık. Ancak 28 senedir iki yılda bir yapılan ve bu yıl yapılması gereken kongremizin bir sonraki yıla ertelenmesine benim ve yönetimdeki arkadaşlarımın gönlü razı olmadı. Tüm camianın katkılarıyla bunun üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Bir çok mekan yönetimimiz tarafından birçok açıdan değerlendirildi ve 15. Ulusal Jinekolojik Onkoloji Kongresinin 30 Kasım - 4 Aralık 2016 tarihinde Antalya Titanik Deluxe Otelde yapılması kararlaştırıldı. Yerel organizasyonda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Genel kongrenin formatını en yakın zamanda bildireceğim. 

Hepinize sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.

Saygılarımla

Prof. Dr. Macit Arvas