Yukarı Çık
Ana Sayfa : Yurtiçi Etkinlikler : I. Robotik Jinekolojik Cerrahi Sempozyumu

I. Robotik Jinekolojik Cerrahi Sempozyumu

Degerli Meslektaslarimiz,

Sizleri Subat 2012 de, Gülhane Askeri Tip Akademisi, Ankara’da düzenlenecek olan 1. Robotik Jinekolojik Cerrahi Sempozyumuna davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Robotik cerrahi, teknolojik gelisimlere paralel olarak her geçen gün hekimler ve hastalar tarafından daha çok takip edilen ve hızlı bilgi birikimi olan bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır.  Bilgi ve beceri arttıkça uygulama sahasının da artacağı süphesizdir.

Türkiye de robotik cerrahi uygulama imkanlarına kavuşan kliniklerin sayısı hizla artmakta oldugundan, bizler robotik cerrahi ile ilgilenen hekimlerin bilgi ve deneyimlerini diğer  meslektaşlarımızla paylaşma olanağı sağlayacak bir sempozyum düzenlenmesinin yararlı olacağını düşünüyoruz.

Robotik Cerrahi Derneğinin bilimsel desteğiyle  Gülhane Askeri Tıp Akademisi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanlığı tarafından organize edilen 1. Robotik Jinekolojik Cerrahi Sempozyumu 23 – 24 Şubat 2012 tarihleri arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi konferans salonlarında gerçekleştirilecektir.

Sempozyum süresince robotik cerrahi salonu ile canlı video baglantısı yapıilacak olup,  ameliyat aralarında oturumlar planlanarak sürenin verimli kullanımı ile optimal bilgi paylaşımı sağlanacaktır. Operasyonların seyrine bağlı olarak, teknik olanaklar dahilinde operatörlere soru yöneltme olanağı sunulacaktır.

Sempozyumumuza sunulacak olan video prezantasyonlarıi ve poster bildirileri online olarak kabul edilecek olup, değerlendirme kurulunca uygun görülen bildiriler,  ULAKBIM Tıp Veri Tabanı [Türk Tıp Dizini]  tarafindan endekslenen saygın bir dergi olan Gülhane Tıp Dergisinin konuya ayrılacak özel sayısında yayımlanacaktır.

Robotik cerrahi konusunda genç meslektaşlarımızın var olan ilgisini daha da  arttırmak amacıyla sempozyumumuza ilk başvuracak 50 Kadın Hast ve Dogum uzmanlık öğrencisine ücretsiz katılım olanağı saglanacaktır.

Hepinizi alanlarında öne çıkmıs deneyimli konusmacılarla bilgi paylasımında bulunabileceğiniz bu bilimsel aktivitede misafir etmekten mutluluk duyacagız.

Şubat 2012 de görüsmek dileĞiyle...

Dr. Müfit Cemal YENEN                                                                               Dr. Murat DEDE