Yukarı Çık
Ana Sayfa : Dernek Hakkında : Vizyon

Vizyon

Jinekolojik Onkoloji Derneği’nin Değerli Üyeleri

Derneğimiz 1989 yılında Prof. Dr. Turgay ATASÜ tarafından 10 kurucu üye ile birlikte kurulmuş, aynı yıl faaliyete geçerek çalışmalarına başlamıştır. Bundan sonra dernek başkanlığı sıra ile Ankara, İstanbul olarak yönetilmiştir.

Derneğimiz jinekolojik onkoloji biliminin ülkemizde de tanınmasında ve gelişiminde önemli rol oynamıştır. Bugün ülkemizde insan sağlığı ile uğraşan her birey ve kurum kadın genital kanserlerinde jinekolojik onkolojinin önemini bilmektedir.

Derneğimiz bu  süreç içerisinde ülkemizde bir jinekolojik onkoloji grubu oluşturmuş üniversitelerimiz ve eğitim hastanelerinde jinekolojik onkoloji bilim dalları ve üniteleri kurulmuş, bu kurumlarda sadece jinekolojik onkoloji ile uğraşan arkadaşlarımız yetişmiş, bunlar diğer sağlık kurumlarında da oluşan jinekolojik onkoloji alt bölümündeki arkadaşların yetişmelerinde önemli katkı sağlamışlardır.

Hepimizin de bildiği gibi Jinekolojik Onkoloji Derneği tüm kadın doğum dernekleri arasında her konuda örnek gösterilen bir yapı içerisindedir. Bundan sonra da aynı birlik ve beraberlik içerisinde saygı ve sevgiyi daha da yücelterek götüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Bilindiği gibi derneğimizin önemli faaliyetleri arasında her iki yılda bir yapılan ulusal kongre ile bölgesel toplantılar ön sırayı oluşturmaktadır. Bunların aynı şekilde devamını düşünmekteyiz.

Sevindirici olan odur ki çok değerli arkadaşlarımızın katkılarıyla "Türké adını almaya hakkazanmış ve logo değişikliğine gidilmiştir. Yeni logomuzda hem Türkçe hem de İngilizce ismimiz yeralmaktadır.

Bir de değişiklik olmaz ise jinekoloji ve obstetrik uzmanlığının üzerine Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi üst ihtisas olarak T.C.Sağlık Bakanlığı tarafından kabul edilmiştir. Bunun alt yapı çalışmaları ve ESGO ile uyumlu olması için T.C. Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu ile istendiğinde işbirliğine gidilecek çalışmalarımız devam etmektedir.

Yönetimde bulunduğumuz süreç içerisinde daha önce başlatılmış bulunan bu güne kadar bilimsel düzeyde yapılan bireysel gelişim ve faaliyetlerin bundan sonra ortak çok merkezli bir çalışma şeklinde dünya platformlarına taşınması önceliğimiz devam edecektir. Derneğimizin üyelerinin deneyimi, bilgi birikimi ve dayanışması konusunda hiçbir şüphemiz yoktur. Bu tip çalışmaların rahatlıkla yapılabileceğine ve bununda bizi hem ülke hem de dünya ölçeğinde saygın bir yere getireceğine inanıyoruz.

Bu dönem içerisinde birlik ve beraberliğimizi en sıkı şekilde devam ettirme duygu ve düşünceleriyle, yönetim kurulu arkadaşlarım adına hepinize teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Macit Arvas
Başkan