Dernek Hakkında

Sevgili Jinekolojik Onkoloji Ailesi

16 Ocak 2022 tarihinde yapılmış olan olağan genel kurul toplantısı ile yeni yönetim kurulumuz ve dernek organları seçilmiş olup, sizlerin teveccühleri ile yeni dernek başkanı olarak göreve başlamış bulunmaktayım. Tüm üyelerimize bu onurlu görevi bana ve yönetim kuruluna seçilmiş yeni arkadaşlarımıza güvenerek oy birliği ile tevdi ettiğiniz için şükranlarımı sunarım.

Yeni dönemimizde bizim üstümüze düşen görevlerin sorumluluğu ve bilinci ile çalışacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Özellikle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında ESGO Kongresinin İstanbul’da düzenlenecek olması bizlere ayrı bir sorumluluk ve heyecan yüklemektedir. Bu konuda hepinizin desteği ile ülkemizi gururlandıracak bir toplantıyı organize etmemizin gerekliliği tartışılmazdır. Bu dönemde tüm üyelerimizi ve destekleyenlerimizi kucaklayan bir yönetim anlayışı içerisinde olacağız.

Jinekolojik maligniteleri olan kadınların refahını iyileştirmek için ve desteklemek için gösterdiğiniz her çaba ve yenilik atılımları için birlikteyiz ve sizlere teşekkür etmek istiyoruz. Gerçekten de derneğimiz kurulduğundan bu yana büyük aşamalar kaydetmiş olup, ülkemizde ve yurt dışında geniş bir erişim ve etkiye sahip dikkate değer çeşitlilikte faaliyetler sunmaktadır. Bu gelişme, tüm faaliyetlerimizi yönlendiren disiplinler arası ve ülke sınırlarını aşan iş birliğine olan güveniniz, desteğiniz ve güçlü inancınız olmadan mümkün olmazdı. Dernek olarak uluslararası alanda daha fazla söz sahibi olmak amacındayız. Bu amaç da ancak sizlerin daha kaliteli ve çok sayıda makale yazmak, uluslararası kongrelerde sözel sunumlar yapmak, dergimizi destekleyerek uluslararası platformlara taşımak gibi göstereceğiniz çabalarla mümkün olacaktır.

Yalnızca toplumumuzun mevcut durumunu güvence altına almak için değil, aynı zamanda temeli daha da güçlendirmek ve camiamızın sürekli büyümesine ve gelişmesine izin vermek için güçlü bir sorumluluk hissediyoruz. Bunun ötesinde, yeni faaliyetleri uygulamayı ve TRSGO için mevcut hizmetleri ve programları genişletmeyi amaçlıyoruz. Tüm çabalarımız hizmet bekleyenlere en iyisini sunabilmektir. Yaklaşımımız geçmişin olumsuzluklarını unutarak, yarına umutla, tüm üyelerimizle iş birliği içerisinde faaliyetlerimize devam etmektir.

Yeni dönemde derneğimizin daha şeffaf, yeniliklere açık, daha geniş paylaşımlı hizmet etmesini sağlayacağız.
Hep birlikte güzel ve verimli bir dönem geçirmeyi diliyorum.


Ali AYHAN
Başkan
Türk Jinekolojik Onkoloji Derneği